Open data v CERN

Open data, nebo česky otevřená data jsou trendem poslední dobou hlavně v oblasti e-Govermentu. Přístupná otevřená data lze najít i v CERN, kde jednotlivé experimenty již zpřístupnili data pro výukové potřeby a nově i experiment CMS uvolnil 300TB dat i pro výzkumné účely.

 

 

Číst dál...

Termíny přihlášek na různé akce CERN 2014

CERN nabízí celou řadu akcí vhodné pro studenty magisterských či doktorských programů, či zájemce o práci či spolupráci s CERN. Jedná se především o letní školy a stáže. Avšak nejedná se jen o příležitosti pro studenty a odborníky v oblasti částicové fyziky, ale i studenty a odborníky z IT, elektrotechniky, strojírenství, stavebnictví ale dokonce i administrativy.

 

 

Číst dál...

LHC status

LHC (Large Hadron Collider), který můžeme přeložit jako Velký hadronový srážeč, je největší kruhový urcyhlovač nabytých částic na světe. Bez nadsázky můžeme říci, že se jedná o jedno z nejsložitějších zařízení, které člověk stvořil. Více si o LHC můžete přečíst zde.

Pracovníci, kteří ovládají a spravují LHC, nám umožnili sledovat stav LHC online na webu. Tzv. LHC Page 1 nám ukáže, v jaké fázi se nyní nachází LHC, na jakou energii urychluje a mnoho dalšího.

Číst dál...

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me