Tomáš Herman se stal ALICE Junior Representative!

Tomáš Herman (doktorand z katedry fyziky) byl začátkem tohoto týdne zvolen do funkce jednoho ze tří Junior Representative na experimentu ALICE v CERN. Jeho úlohou teď bude representovat skoro 800 juniorských členů ALICE v legislativních a exekutivních radách této kolaborace a sloužit jako kontakt mezi vedením organizace a juniorskou komunitou. Přejeme mu hodně štěstí v nové roli.

Michal Broz členem fyzikálního výboru kolaborace ALICE

Michal BrozNa experimentu ALICE v CERN je spolu 8 fyzikálních skupin, které se zabývají fyzikálními výstupy kolaborace. Náš pracovník Michal Broz byl opět zvolen koordinátorem fyzikální skupiny zabývající se ultra-periferálními srážkami na experimentu ALICE.  

Michal Broz se taky automaticky stal členem fyzikálního výboru experimentu, který má spolu 25-30 členů a dohlíží na priority celé kolaborace, která má přibližně 1800 členů. Koordinátor fyzikální skupiny taky dohlíží na přípravu nových dat a fyzikální analýzy až do jejich publikace. Mezi další povinnosti patří schvalování abstraktů a prezentací na konferencích, recenze sborníkových příspěvků a koordinace strategie pro zveřejňování výsledků fyzikální skupiny.

Michal Broz koordinátorem UPC skupiny na ALICE

Představenstvo kolaborace ALICE jmenovalo našeho pracovníka Michala Broze koordinátorem skupiny zabývající se ultra-periferálními srážkami (UPC) na experimentu ALICE. Michal ve funkci nahradí profesora Joakima Nystranda z Bergenu... 

Číst dál...

Michal Broz v aktuálním vydání ALICE Matters

ALICE Matters

V aktuálním únorovém vydání ALICE Matters, internetového bulletinu obsahující novinky a články o současném dění v rámci experimentu ALICE a jeho komunity, vyšla v sekci "Stories from the ARC" (ALICE RunControl) vizitka našeho postdoka Michala Broze. Přečíst si ji můžete ZDE.

 

Číst dál...

Nejsilnější zdroj světla

Nejsilnější zdroj světlaUrychlovač LHC je v současnosti nejvýkonnější zařízení svého druhu, v obvodu měří 27 km a jeho magnety jsou chlazeny na teplotu nižší, než je teplota okolního vesmíru. Od roku 2009 sráží protony s protony, jádra olova a jádra olova s protony při energiích až do 8 TeV na jednu protonovou srážku. Částice vznikající ve srážkách LHC jsou zaznamenávány čtveřicí velkých experimentů ALICE, ATLAS, CMS a LHCb, na kterých pracují mezinárodními týmy čítající až několik tisíc vědců.

Číst dál...

Horká a hustá jaderná prapolévka v laboratoři

Horká a hustá jaderná prapolévka v laboratoři

Jádro-jaderné srážky umožňují unikátní studium základních vlastností jaderné hmoty a její struktury. Na Katedře fyziky Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) Českého vysokého učení technického v Praze pracuje výzkumný tým, který se v rámci experimentu STAR v Brookhavenské národní laboratoři v USA komplexně zabývá problematikou produkce těžkých kvarků a jejich interakci s hustou a horkou jadernou hmotou.

Číst dál...

Lepidlo, které nás drží pohromadě

Tým, který vede profesor Guillermo Contreras Nuno, Ph.D., z katedry fyziky Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) ČVUT se podílí na projektu CERN ALICE, který sdružuje více než 1000 vědců a studentů z 36 zemí světa. Co je předmětem jejich výzkumu?

Číst dál...

ALICE / Pohled do ranného stádia vesmíru

Projekt ALICE patří k jednomu ze dvou nejvýznamnějších CERNských projektů. Čím se zabývá a jakou roli v něm hraje česká skupina z ČVUT?

Číst dál...

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me