DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Experiment ALICE

ALICE je experiment na urychlovači LHC v CERNu navržený primárně pro studium srážek těžkých jader. Cílem experimentu je studovat podmínky při tzv. Velkém třesku,...číst dál.

Experiment ATLAS

ATLAS je největší experiment na urychlovači LHC v CERNu. Jeho hlavním posláním je studovat proton-protonové srážky při vysokých energiích a pátrat po Higgsově bosonu... číst dál.

Experiment STAR

Na urychlovači RHIC v Brookheaven National Laboratory je umístěn experiment STAR, ve kterém se měří srážky deuteronu a zlata a srážky jader zlata navzájem...  číst dál.

Přihlášky na CERN School

Nepropásněte blížící se termín uzávěrky dvou nadcházejících letních studentských škol pořádaných ve spolupráci s CERN: CERN-JIRN European School of High-Energy Physics (12. února 2016) a CERN Summer School (27. ledna 2016).

2016 CERN-JIRN School of High-Energy Physics  se uskuteční 15. - 28. června 2016 v norském Skeikampen (blízko Lillehammeru). Škola je primárně zaměřena na studenty doktorského studia experimentálních oborů v oblasti fyziky vysokých energií, ale ucházet se mohou i mladší studenti. Více informací na http://cern.ch/PhysicsSchool/ESHEP/ESHEP2016

2016 CERN Summer School se koná po dobu 8 až 13 týdnu během od června do září. Kromě přednášek se účastníci podílí na plnění úkolu ve spolupráci s odboríky z CERNu-  Více informací http://jobs.web.cern.ch/join-us/summer-student-programme-member-states

LHC status

LHC status

ATLAS Live

ATLAS Live

Jaderka.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me